Publikováno Napsat komentář

Paraziti v tyčince antigenního testu

Dnes bych se podíval na další zajímavé video a informaci o parazitech v odběrové tyčince antigenního testu. Příspěvek na Youtube obsahuje video a povídání o štětečku, kterým se z nosu odebírá vzorek pro test a který má být kontaminován množstvím živých vlasovitých tvorů.

Stejně jako v mém minulém příspěvku jsem si chtěl tuto informaci ověřit. Vzal jsem antigenní test, který mám doma a dal ho pod mikroskop. Výsledek vás překvapí.

Pro svůj testík jsem použil Diaquick Covid-19 AG test. Sada obsahuje stěrovou tyčinku, kapalinu pro vytvoření testované směsi, kalíšek na přípravu směsi a samotný test.

Tyčinku jsem vybalil a nejprve prohlédnul prostým okem a následně pod lupou. Nenalezl jsem nic zajímavého, snad jen, že odběrová část měla ve struktuře několik děr, zjevně nedokonalost výrobního procesu.

Potom jsem tyčinku vložil pod mikroskop a pečlivě ji prohlédl za použití 4 násobného zvětšení. Nakonec jsem vybrané části prohlédl i při 10 násobném zvětšení. A světe div se, opravdu jsem zaznamenal pohybující se vlákna.

Video zobrazuje část tyčinky pod mikroskopem, zpočátku při 4 násobném zvětšení. Je vyrobena z plastického materiálu podobného molitanu. Nezaznamenal jsem žádné nečistoty.

Později, při 10 násobném zvětšení jsem zaregistroval jedno delší a výrazně tenčí vlákno s volnými konci. Vlákno se nehýbalo až do chvíle, kdy jsem do vzorku foukl. Při delším sledování jsem si ověřil, že jediný pohyb vzniká při foukání.

Tedy, stejně jako v předchozím příspěvku považuji zvěsti o životem oplývajících testovacích sadách za hoax. Pokud byste někdo měl originálně zabalený test, který považujete za kontaminovaný, rád ho prohlédnu a výsledek zde zveřejním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.